Kluby zdrowia

logo_fundacji

KLUB ZDROWIA W OSTRÓDZIE,  3 GRUDNIA 2019 R. – „ZDROWIE POWRACA NOCĄ!”

sen

Wszystkich zainteresowanych Klub Zdrowia w Ostródzie serdecznie zaprasza na spotkanie pt.: „Zdrowie powraca nocą”. Wykład poprowadzi Dominika Jankowska – specjalistka zdrowia publicznego oraz wolontariuszka Klubów Zdrowia.

Nocny odpoczynek jest niezbędny dla zachowania równowagi umysłowej oraz zdrowia fizycznego. Większość ludzi, pragnących dbać o swoje zdrowie, myśli o sposobie odżywiania, ćwiczeniach fizycznych i innych elementach zdrowego stylu życia, ale rzadko o tym, jak śpią – a przecież sen ma ogromne znaczenie nie tylko dla zdrowia, ale także sposobu funkcjonowania naszego umysłu. W głębokim śnie spędzamy średnio 1/3 naszego życia. Jednakże, jak podają statystyki, procent niewyspanych osób ciągle się zwiększa. Obecnie około 30-45 % populacji stanowią osoby cierpiące na zaburzenie snu, jakim jest bezsenność. Co zatem zrobić, aby wstawać rześkim, jak polepszyć jakość i efektywność snu? Jak brak snu wpływa na pracę mózgu? Poruszymy również zagadnienie: dobry sen, a mniejsze ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca, rozwoju nadciśnienia tętniczego i insulinooporności…

Jak zawsze, po prelekcji będzie można skosztować zdrowego i smacznego „małego co nieco”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 3 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00 w sali CUP-u przy ul. Jana III Sobieskiego 9 w Ostródzie.

WSTĘP WOLNY!
KZ XII19

© Copyright 2014 - Realizacja: Go3.pl