Kluby zdrowia

logo_fundacji

MINIONY WYKŁAD – KLUB ZDROWIA W ŻYRARDOWIE, 18 kwietnia 2018 r.

1

18 kwietnia br. odbyło się spotkanie Klubu Zdrowia w Żyrardowie poświęcone tematyce dotyczącej cukru i jego wpływu na ludzki organizm . Wykład pt. „Gorzka strona cukru” poprowadziła pani Joanna Buczek, promotor zdrowego stylu życia, koordynator Klubu Zdrowia w Żabiej Woli.

Dowiedzieliśmy się, że cukier rafinowany posiada właściwości uzależniające oraz wpływa negatywnie na pracę mózgu. Nie tylko nie ma żadnych wartości odżywczych, ale ponadto zakwasza organizm, pozbawiając go dużych ilości wapnia oraz witamin i soli mineralnych. Jest pożywką dla pasożytów w przewodzie pokarmowym oraz bakterii powodujących rozwój próchnicy.

Mogliśmy zobaczyć jak wielkie ilości cukru znajdują się ukryte w różnych produktach spożywczych, takich jak np. napoje, słodycze, jogurty, lody. Jednocześnie poznaliśmy różne zdrowe zamienniki rafinowanego cukru, którymi możemy zaspokoić potrzebę słodkiego smaku.

Na pokazie kulinarnym zostały zaprezentowane słodkie kulki z karobu, daktyli i ziaren słonecznika. Ponadto skosztowaliśmy kokosanki z bananem, ciasteczka owsiano-karobowe oraz czekoladki migdałowo-karobowe… wszystko przepyszne.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 16 maja 2018 roku o godz. 17:30 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ul. Środkowej 36 w Żyrardowie. Prelegent następnego Klubu Zdrowia odpowie nam na pytanie „Jak poprawić metabolizm?”

© Copyright 2014 - Realizacja: Go3.pl