Kluby zdrowia

logo_fundacji

Miniony wykład – Klub Zdrowia w Żyrardowie, 21 marca 2018 r.

W dniu  21 marca br. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na ul. Środkowej 36 w Żyrardowie.

Prelegentem tego spotkania była dr Grażyna Kuczek – lekarz medycyny, autorka wielu książek o tematyce zdrowotnej, konsultantka medycyny naturalnej i zapobiegawczej, koordynator i lekarz prowadzący Program Odnowy Zdrowotnej NEWSTART w Polsce.

Zaprezentowany wykład pt. „Zdążyć przed zawałem” uświadomił nam istnienie wielu czynników wywołujących problemy związane z rozwojem choroby wieńcowej i przedwczesnej śmierci spowodowanej przez zawały serca. Poznaliśmy inspirujące historie osób, które poprzez  wyeliminowanie tych czynników i zmianę stylu życia odzyskały zdrowie, witalność i satysfakcję z życia.

Zawał serca, który jest jednym z głównych przyczyn zgonów w Polsce, może zostać w znacznym stopniu zmniejszony, a nawet wyeliminowany poprzez zastosowanie programu opartego na przestrzeganiu zasad zdrowego stylu życia, które również propaguje Klub Zdrowia.

Po wykładzie, podczas krótkiego warsztatu kulinarnego, zostało zaprezentowane jak przygotować mleko roślinne z migdałów, które smakowało wyśmienicie. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli również skosztować zdrowych potraw, tym razem kotletów wegetariańskich, pasztetów i past do chleba sporządzonych z różnych ziaren, nasion, zbóż oraz warzyw.

Wiele osób skorzystało także z możliwości wypożyczenia lub zakupu książek.

Następne spotkanie planowane jest na 18 kwietnia, a tematem będzie cukier i jego wpływ na nasz organizm. Czeka nas słodka degustacja… ale bez cukru. Serdecznie zapraszamy!

© Copyright 2014 - Realizacja: Go3.pl